Kitap Tahlili \
  • 18 Nisan 2021 Pazar Saat 21:30

Kitap Tahlili "İrade Terbiyesi II"

Jules Payot'un Flipper yayınlarından çıkan İrade Terbiyesi II isimli eser Eğitimci Yahya Furkan KONYALI Bey ile tahlil edildi. Kayıtlarımız sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz...

Kitabın İçeriği
“İrade Terbiyesi” kitabım basıldıktan kısa bir süre sonra seçkin bir profesöre, öğrenme âşığı büyük bir üstada uğradım. Bana, yaşadığı acımasız bir şokun sebebinin şahsım olduğunu itiraf etti. Hayatı boyunca ne kadar çok enerjisini ziyan ettiğini kitabımı okurken geç de olsa gördüğünü söyledi. Altmış yaşındaydı ve bu geri dönülemez kaybın kendisine eziyet ettiğini ve yanlış yöntemlerin kurbanı olduğu için yaşadığı ıstırabı dindirecek hiçbir şey olmadığını anlattı.
“İrade Terbiyesi” insanları öyle etkiledi ki birçok insan aynı bu profesör gibi hayatlarını yeniden düzene koymanın gerekliliğini anlamışlardı. Peki, düzenden sonra istikrar nasıl devam edecekti?
“Bana bir dayanak noktası verin,” der Leibnitz, “dünyayı yerinden oynatayım.”
İşte elinizdeki bu kitap da size bu dayanak noktasını verecek ve dünyayı yerinden oynatmak isteyenler için istikrarlı bir çalışma hayatının nasıl kazanılacağını anlatacak.